Galeria 22
Galeria 22
O Nas
W 1983 roku w malowniczym miasteczku skupiającym artystów z całej Polski powstała Pracownia biżuterii srebrnej prowadzona przez Marka Kozaka. Unikatowe prace wykonywał wówczas na indywidualne zamówienie klienta.

W 1992 roku Agnieszka Parys Kozak i Marek Kozak założyli w Lublinie firmę MAK w której skład weszła Pracownia biżuterii srebrnej oraz od 1994 roku GALERIA 22 w Kazimierzu Dolnym.

Agnieszka po ukończeniu studiów plastycznych w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curii Skłodowskiej w Lublinie specjalizowała się w projektowaniu biżuterii srebrnej. Marek wykonywał swoje projekty bezpośrednio ze srebra, opracowywał technologię dbał o szczegóły z dokładnością i precyzją jubilerską. Nasze wyroby charakteryzowało nowoczesne wzornictwo inspirowane współczesnymi trendami w sztuce.

Ogromne zainteresowanie innymi dziedzinami sztuki zainspirowało nas do założenia galerii. Powstała GALERIA 22 w miejscu o wielowiekowej tradycji artystycznej, w miasteczku najliczniej odwiedzanym przez turystów, w Kazimierzu Dolnym. Zgromadziliśmy prace z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, szkła, ceramiki i witrażownictwa skupiając artystów z całej Polski. W galerii prezentujemy również własne wyroby ze srebra, unikatową biżuterię.

Od 1997 roku zafascynowani nowym materialem - gliną, uprawiamy ceramikę. Przedmiotem naszej pasji stalo sie zagłębianie wiedzy oraz umiejetności technicznych w zakresie formowania, metod wypalania i barwienia ceramiki. Projektowanie, wykonywanie biżuterii, wyrobów z srebra bardzo zaweżało pole działalności artystycznej.  Natomiast ceramika to nieograniczony świat możliwości kreownia kompozycji z dużym rozmachem w dowolnej formie technice i kolorze.

Jesteśmy członkami Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.

Zapraszamy do GALERII 22, Kazimierza Dolnego i jego okolic, które dostarczają turystom niezapomnianych wrażeń kulturowych i przyrodniczych. A jeśli raz odwiedzisz Kazimierz - to potem juz "nie jedzie się" lecz po prostu się do niego wraca.

Agnieszka i Marek
Galeria 22